The project is run by the NGO Centre “Women’s Perspectives” with the support of Open Society Foundation
Я з чотирма своїми дітьми виїхала з Попасної на початку березня. Згодом у наш дім було пряме попадання. Моя мама з інвалідністю та чоловік чудом вижили. Вони змогли виїхати до нас. Від нашого дому і нашого міста залишилися лише руїни.
Ми – звичайна українська сім'я з містечка Попасна, що на Донеччині. Чоловік – залізничник, ремонтував залізничні колії. Мама – з інвалідністю, у неї немає ноги. Четверо дітей: син 4 рочки, дочка 8 рочків, хлопчик 10 рочків та найстарша дочка уже майже 18 років, студентка Луганського університету, вчиться на соціальну працівницю. У нас була трикімнатна квартира, яку ми придбали самі, і будиночок, який лишився нам у спадок від бабусі.
Але зараз у нас уже немає нічого…Знаєте, ми ж звикли до пострілів і вибухів, ми жили біля лінії розмежування з 2014-ого. Одного разу у 2015-ому ми вже виїжджали на певний час, потім вернулися додому. 24 лютого 2022-ого ми ще вірили: а раптом це ненадовго, а раптом переживемо. Втім вже у перші дні почалися такі обстріли, що не було і 15 хвилин затишшя. Не стало води, електрики, опалення, всі вікна у квартирі були вибиті.
Ми тиждень просиділи у підвалі. Я вибігала на вулицю, щоб зловити інтернет і знайти перевізника. 6 березня я знайшла перевізника, який вивіз нас за досить велику суму – віддали майже все, що мали. Вивіз мене і чотирьох дітей. Спершу я добралися до Бахмуту, потім до Дніпра. Нас поселили у гуртожиток.
В середині березня було пряме попадання в нашу квартиру, завалився майже весь будинок. Мої мама та чоловік вижили, бо були у підвалі. Тоді вони перебралися в сусідній підвал. Ще певний час вони не могли виїхати. Я вже була певна, що не побачу їх живими. В кінці березня їх чудом вивезли волонтери, безкоштовно.Тепер ми всі разом мешкаємо у Дніпрі. Користуватися пільговим житлом уже не можемо – і так велике спасибі дніпрянам за все. Вже орендуємо житло, але наразі ще не стали на ноги. Мама потребує догляду як ще одна дитина. Тому я не можу йти на роботу. Чоловік перебивається підробітками – щось на будові підмайстром, щось на ринку вантажником.
Роботи за професією , на жаль, нема. Жахливо також, що ми втратили все – виїжджаючи під обстрілами, ми змогли взяти лишень мінімум одягу. Все решта поховане в руїнах.
Проект "Жінка для жінки" потребує щомісяця 20 тисяч гривень для оплати консультацій юристок та психологінь для жінок, які опинилися в складних життєвих умовах. Підтримати проект можна пожертвою громадській організації "Центр "Жіночі перспективи"
* В разі нереалізації проєкту або при наявності залишків, кошти будуть направлені на статутну діяльність організації.Надаючи допомогу проєкту, ви даєте згоду на це, а також на те, що сума пожертвування не підлягає поверненню.
The project “Woman for woman” needs funds to cover legal and psychological consultations for women in difficult life circumstances. You can support the project by donating a comfortable amount of money to the Centre “Women’s Perspectives”